Единствената най-добра стратегия за използване за морковите

Единствената най-добра стратегия за използване за морковите

Единствената най-добра стратегия за използване за морковите

Blog Article

Основите на сеитбооборота от опитни летни жители: какво може да се засади след моркови догодина

Най-младите и крехки моркови се замразяват най-успешно след бланширане.

За това „как са най-полезни морковите” сред медиците няма пълно единодушие. Няма спор за това, че суровите моркови са най-полезни, но въпросът е как да ги консумираме?  Вариантите са настъргани или под формата на сок. Основното предимство на сокът от моркови е, че той се усвоява бързо от организма.

Консумирането на храни и напитки с ниско гликемично ниво може да помогне за подобряване на управлението на кръвната захар при хора с диабет. 

Морковът е растение с дебел, месест корен с наситен цвят, който расте под земята и тънки зелени листа, появяващи се над земята.

При недостиг на азот се забавя растежът на листата, но едностранното му внасяне в големи количества влошава съхраняемостта и вкусовите качества на кореноплодите. Фосфорът е особено необходим морковите на младите растения. Недостигът на калий повишава чувствителността на растенията към болести.

Инструкции за отглеждане на моркови в страната за начинаещи

Има много сортове моркови. Кореновите зеленчуци са с различни цветове - от бял до лилав.

Бордовите нюанси на кореновата култура дължат бетаинкойто защитава сърцето и контролира растежа на мускулите.

Това е огромно предимство за здравето, антиоксидантите са познати като чистачите на свободните радикали в тялото, което в последствие помага в превенцията на болести като рак, Алцхаймер, синдром на раздразнения стомах и други здравни проблеми.

Наскоро е открито, че по съдържание на фитонциди – веществата, които действат пагубно на лошата“ микрофлора, чесънът и лукът по нищо не превъзхождат моркова. При изяждането на само един морков, общото количество на микроби в устната ви кухина значително ще намалее.

В народната медицина сокът от моркови се използва за облекчаване на кожни проблеми, очни болки и нарушения на функциите на жлезите.

Те също помагат за намаляване нивата на холестерола, тъй като разтворимите влакна в тях се свързват с жлъчните киселини.

Морковът има слабително, пикочогонно, жлъчкоотделително и глистогонно действие и стимулира метаболизма. Морковите значително подпомагат извеждането на пясъка и малките камъчета при бъбречно-каменна болест, стимулират и изчистването на черния дроб от токсините.

Report this page